Natieračské práce

Naše dlhoročné skúsenosti s vykonávaním natieračských a maliarskych prác nám umožňujú vám poradiť s výberom vhodných farieb či už na fasády panelových domov, plechových striech, obkladov podhľadových drevených krytín alebo okenných rámov. Výber materiálu, nátery a nástreky sa prispôsobujú každej situácií poveternostným podmienkam a okolitému prostrediu. 

Vykonávame natieračské a maliarske práce vo výškach, za pomoci lana, rebríka, vysokozdvižných plošín aj lešenia. Táto variabilita nám umožňuje prispôsobiť sa a zrealizovať kvalitne veľké množstvo práce.

Vyhotovenie návrhu, prípravu aj cenovú ponuku vieme ušiť presne na mieru pre každého klienta.

nater fasady

Natieranie fasád

Vykonávame práce na rodinných domoch, spoločenstvách bytov a bytových družstiev ale aj priemyselných zónach. Realizujeme práce na fasádach budov kostolov ale aj na starých pamiatkach.

Farba je väčšinou nanášaná striekacou pištoľou, štetcom alebo valčekmi.

Pred nánosom prvej penetračnej vrstvy (ktorá slúži aj ako spevnenie podkladu) však musí byť podklad dostatočné pripravený a očistený.

Natieranie a maľovanie striech

Podobne ako aj pri maľovaní fasád musíme strechu častokrát dôkladne očistiť od nečistôt naviatych vetrom, popadaných častíc stromov alebo odlupujúcej sa starej farby. Toto čistenie častokrát realizujeme vysokotlakovým čističom, ktorý svojím pôsobením strechu aj čiastočne odmastí. Následne aplikujeme vhodne zvolenú farbu ( častokrát dvojzložkového typu ak je materiál strechy dajme tomu z plechu). Náter strechy samozrejme predĺži životnosť a dodá punkt celkovému vzhľadu okolia.

náter strechy
náter strechy

Natieranie a maľovanie drevených obkladov, podhľadov a šindľov

Nátery drevených obkladov, štítov a podbití najskôr očistíme drôtenou kefou brúskou alebo brúsnym papierom. Povrchu musí byť tak isto ako väčšina iných materiálov pred náterom dôkladne očistený. Najčastejšie používame prípravky používané na dreveniciach dovezené zo severných častí Európy. V zlých poveternostných podmienkach tieto nátery dlhšie vydržia a hĺbkovo zocelia rozpraskané vlásočnice dreva. Častokrát používame aj lazúry, laky alebo farby na drevo, ktoré si klient vyberie pre ošetrenie napr. tatranského profilu.

Natieranie a maľovanie mostov a komínov

Extrémne výšky alebo ťažko dostupné miesta nad vodou ,kde sa človek nedostane ani plošinou či lešením zvládnu naši vyškolený pracovníci hravo. Ošetrenie horizontálnych aj vertikálnych plôch je prax ,s ktorou sa stretávame posledných desať rokov. Vieme zabezpečiť nános epoxidových alebo dvojzložkových ochranných náterov slúžiacich na ochranu betónových prvkov a hydroizolácie.

náter konštrukcie
náter konštrukcie

Natieranie a maľovanie konštrukcií, stožiarov a žeriavov.

Mnohotvárnosť objektu, strešné a stropné konštrukcie, vzdialené objekty v prírode, kde je potrebné dodať veľké množstvo farby nie sú pre nás prekážkou.

Odstránenie hrdze príprava povrchu pre nános antikorózneho náteru a následne finálna vrstva zabezpečí predlženie životnosti skeletu.

Maľovanie zložitých vzorov a streetart

Realizujeme aj komplikované nátery rôznych geometrických tvarov, reklám a streetartu, ktoré skrášľujú okolie mesta. Trend svetových  veľkomiest čoskoro príde aj ku nám. Radi vám zrealizujeme skrášlenie štítovej steny v centre mesta či v panelovej výstavbe. Spravte aj vy zo svojho objektu umenie.

náter fasády